10 ok, miért érdemes FUNKCIONÁLISAN TÁPLÁLKOZNI

Flórián Laura

Mikor pár éve különböző ételérzékenységekkel és pajzsmirigy alul működéssel diagnosztizáltak, éreztem, hogy szeretnék egy hosszú távon jól működő, természetes megoldást találni a helyzetre.

A FUNKCIONÁLIS EGÉSZSÉGFEJLESZTÉS tökéletesen kombinálja a nyugati orvoslás és a Hagyományos Kínai Orvoslás (HKO) elemeit.

Egy olyan szelíd mód, ami a háttérben meghúzódó okokat keresi, a tüneti kezelés helyett, az ételek, lehetnek gyógyítóak is!
A táplálkozás szeretetén túl, ezért lettem Funkcionális Táplálkozási Tanácsadó, így minél több embernek tudok segíteni 🙂

A SZERVEZET EGYENSÚLYÁT állítja helyre természetes módokon!

  1. Hagyományos/ tradicionális
    Követi az elődeink által képviselt táplálkozási elveket, akik tápanyag dús ételeket ettek, feldolgozott, készételek helyett. Pl.: rengeteg friss zöldséget a kertből, esszenciális aminosavakban gazdag, jó minőségű fehérjéket és rendszeres levesek, főtt ételek fogyasztását.
  1. Szezonális
    A természettel harmóniában, mindig az adott évszaknak megfelelő, aktuálisan termő élelmek tesznek nekünk a legjobbat. Így el tudjuk kerülni, hogy sokat utazva, messziről érkezzenek, esetleg számunkra idegen vegyszeres kezelésnek kitéve kerüljenek a tányérunkra.
  2. Tiszta
    Az Emésztőrendszer és Hormonrendszer Egyensúlya számára elengedhetetlen, hogy az étel, amit megeszünk lehetőleg adalékanyag, tartósítószer, ízfokozó és vegyszer mentes legyen, ezzel segítünk a májnak, hogy ne kelljen túlterhelődnie a plusz méreganyagok lebontása végett.
  3. Gyulladáscsökkentő
    Ennek a pontnak már sokat szenteltem a korábbiakban, vannak gyulladáskeltő és gyulladáscsökkentő ételek. Az IMMUNRENDSZER optimális működése és védelme érdekében, fontos gyulladáscsökkentő ételeket is enni, pl.: gyömbér, kurkuma, fokhagyma, jó zsírok (halak, halolaj) és antioxidánsokat tartalmazó bogyós gyümölcsök vagy leveles zöldségek.
  4. Tápláló/ tápanyag dús
    Fontos, hogy ne üres kalóriákat vigyünk be a szervezetünkbe, hanem tápláló ételeket, amelyeknek magas a vitamin és az ásványi anyag tartalmuk, ezért is kifejezetten ajánlott a lassú tűzön sokáig főzött csontleves, vagy a párolt/ gőzölt zöldségek.
  5. Nem extrémekben csapongó
    Odafigyel arra, hogy minden makrotápanyag (fehérje/ zsír/ szénhidrát) megfelelő arányba kerüljön hozzánk. Nincs szélsőséges megvonás, pl.: csak fehérje vagy csak szénhidrát, vagy akár ketogén diéta, amellyel a hormonrendszer nagyon leterhelődik, ugyanis a pajzsmirigynek jó minőségű fehérje mellett elegendő szénhidrátra és inzulinra is van szüksége, hogy a T4 hormont szabad T3 hormonná tudja alakítani az emésztőrendszerbe.
  6. Hosszú távon működő és fenntartható
    A kezdeti időszak után, kellő rutint szerezve könnyen hozzászokunk a változásokhoz és be tudjuk tartani az irányelveket, nem érezzük, hogy teljesíthetetlen kihívás előtt állunk. Mindenki számára kényelmes, hogy könnyen be tudjuk integrálni a hétköznapokba.
  7. Kóros folyamatokat visszafordító
    Az egyik legfontosabb és egyben legérdekesebb tulajdonsága a Funkcionális Táplálkozásnak, mivel a gyökerekig lemegy és az okokat kezeli, nagyon sok krónikus elváltozást vissza tudunk fordítani.
  8. Sejt megújító
    Az előző pontból adódóan sejtregeneráló hatású, egyrészt mert sejt szinten tápláló és azért is, mert regenerálja az esetleg a korábbi adalékanyagos vagy GMO (genetikailag módosított) ételek által károsodott sejtmembránt.
  9. Holisztikus
    Összefüggéseiben nézi a folyamatokat, nem emel ki egy területet vagy szervet, hanem a szervezetet egészében vizsgálja.

Teljes videó hamarosan:

https://hu-hu.facebook.com/Nutriglutenfree-1561265484160552